Støtte til innkjøp av tøybleier

Sirkula tilbyr et tilskudd på inntil 1200 kroner per husholdning hvis du har barn som bruker tøybleier i stedet for engangsbleier.
Engangsbleier sorteres som restavfall. I snitt bruker et barn cirka 1 tonn med engangsbleier. Det blir det mye avfall av. Derfor ønsker Sirkula å gi et tilsudd på inntil 1200 kroner til deg som ønsker å benytte tøybleier.
Tilskuddet gis per husholdning, og ikke per barn. Det betyr at du kan søke en gang, selv om du kan ha flere barn som bruker bleier samtidig.
For å søke om tilskuddet, må du legge ved kvittering(er) for innkjøpet av tøybleier. Ved kjøp via nettet, er elektronisk kvittering og/eller ordrebekreftelse ok. Hvis du kjøper brukte tøybleier, må også orginale kvitteringer legges ved.
Vi behandler alle søknader fortløpende. Behandlingstiden er inntil tre uker fra mottatt søknad.
Ønsker du mer informasjon om tøybleier? Vi har samlet nytting informasjon i denne artikkelen.